Drodzy Rodzice i Dzieci

Nasze Przedszkole po raz drugi będzie uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji

ROWEROWY MAJ

Wszystkich chętnych Przedszkolaków i Rodziców zapraszamy do wpisywania się na listy dostępne w holu Przedszkola do 26.04.2024r.

Regulamin:

1. Kampania „Rowerowy Maj” (zwana dalej „Kampanią”) ma charakter konkursu. Kampania adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych/ przedszkoli z terenu Gminy Wrocław.
  2. Kampania organizowana jest przez Gminę Wrocław (zwaną dalej Organizatorem Lokalnym) w partnerstwie z Miastem Gdańsk (zwanym dalej Organizatorem Głównym).
  3. Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.
  4. Uczestnikiem Kampanii może być każdy przedszkolak/uczeń i pracownik zgłoszonej do udziału placówki.
  5. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami, pod warunkiem, że dana placówka nie funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, odbyte:

– od dnia 6 maja do dnia 29 maja 2024 roku w edycji kampanii 2024.

1. Dotarcie do szkoły lub przedszkola na hulajnodze elektrycznej nie będzie uznawane jako aktywna podroż.
  2. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, za aktywny przejazd do placówki uznaje się przejazd dziecka w foteliku rowerowym lub przyczepce rowerowej, prowadzonej przez rodzica lub opiekuna.
  3. Rejestracja aktywnych podróży prowadzona jest każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku uczestnika w klasowym dzienniku rowerowym. Za każdy przejazd, uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.
  4. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym/grupowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek (szkół podstawowych i przedszkoli). Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni. Nagrody dla szkół/przedszkoli dotyczą placówek, do których uczęszcza minimum 100 uczniów/przedszkolaków. W przypadku zajęcia jednego z pierwszych

trzech miejsc przez placówkę niepubliczną w swojej kategorii, nagroda będzie nagrodą rzeczową i będzie ustalana indywidualnie między placówką a Organizatorem Lokalnym.

1. Nagrody indywidualne są nagrodami wrażeniowymi. Stanowią indywidualne darmowe wejściówki lub zniżki do zakupu wejściówek do wybranych wrocławskich instytucji, będących partnerami Kampanii. Zależą one od liczby naklejek w dzienniczku rowerowym uczestnika.
  2. Nagrody klasowe/grupowe są nagrodami wrażeniowymi. Stanowią grupowe darmowe wejściówki do wybranych wrocławskich instytucji, będących partnerami Kampanii.
  3. Nagrody przedszkolne są nagrodami pieniężnymi i odpowiednio wynoszą:

za I miejsce – 7 000,00 zł, za II miejsce – 5 000,00 zł, za III miejsce – 3 000,00 zł.

Dodatkowo Organizator Lokalny zastrzega sobie prawo przyznania dodatkowych nagród pieniężnych dla zaangażowanych przedszkoli i szkół podstawowych.

Jeżeli różnica procentowa frekwencji aktywnych podróży pomiędzy placówkami zajmującymi jedno z trzech czołowych miejsc będzie mniejsza niż 2%, wówczas nagroda pieniężna dzielona będzie po równo między te miejsca tzn. wyniesie –dla przedszkoli: za I i II miejsce – po 6 000,00 zł, II i III miejsce – po 4 000,00 zł, I, II i III miejsce – po 5 000,00 zł.

1. O wyniku placówki lub klasy/oddziału/grupy decyduje liczba aktywnych podróży w stosunku do liczby wszystkich uczniów/dzieci w danej placówce lub klasie/oddziale/grupie.
  2. Zadeklarowana liczba i frekwencja uczestników Kampanii, podlega weryfikacji przez właściwego dla danej gminy Koordynatora Miejskiego, w dowolnym momencie w trakcie i po zakończeniu kampanii.
  3. Koordynator szkolny może uzupełniać dzienniki aktywności zgodnie z zasadą trzech dni kalendarzowych wstecz. W przypadku nie zaznaczenia aktywnego przejazdu w systemie w piątek, nauczyciel może to zrobić najpóźniej w poniedziałek do godziny 23:59
  4. Zasada trzech dni kalendarzowych wstecz, nie ma zastosowania w ostatnim dniu kampanii, w którym system blokuje możliwość zaznaczania aktywności o godzinie 23:59.
  5. Kampania prowadzona jest z użyciem dedykowanego programu (systemu) informatycznego, w tym strony https://rowerowymaj.eu, na której zamieszczone są wyniki, rankingi oraz informacje dotyczące Kampanii.
  6. Za końcowe wyniki uznaje się wyniki przedstawione na stronie https://rowerowymaj.eu :

– w edycji 2024 r.: z dnia 03.06.2024 r., godz. 08:00 lub w terminie późniejszym wskazanym przez organizatorów z wyprzedzeniem min. 7 dni.

1. Wszystkie informacje na temat przebiegu Kampanii w Gminie Wrocław będą umieszczane na dedykowanej podstronie: https://rowerowymaj.eu.

Koordynator akcji

Pani Danusia – nauczyciel Grupy I i II