• pracujemy programem Nasze Przedszkole, Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci; autorzy Wiesława Żaba – Żabińska i Małgorzata Kwaśniewska.
  • pracujemy uzupełniającymi programami opracowanymi przez naszych nauczycieli zgodnymi z podstawą programową: „Wrocław moje miasto” dla dzieci 3 – 6 letnich – autor Pani Monika, Asia, Elwira, Danusia, Magda – realizowany we wszystkich grupach wiekowych; Przedszkolni ekolodzy” – program uzupełniający edukacji ekologicznej  – autor Pani Elwira  – realizowane we wszystkich grupach wiekowych; ” Kindergarten Forscher ” realizowany w gr. 5- 6 latków : autor Pani Magdalena ; Zabawy z językiem angielskim autor Pani Madzia Ł, realizowany we wszystkich grupach „Przedszkolak wie co je” program edukacji zdrowotnej realizowany we wszystkich grupach wiekowych – autor Pani Asia; Wirusom nie damy się autor Pani Danusia realizowany we wszystkich grupach.
  • wykorzystujemy elementy programu E. Gruszczyk – Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka”. Poprzez zabawę świat matematyki staje się dla dziecka bardziej zrozumiały
  • posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która zapewnia efektywne nauczanie i wychowanie dziecka w wieku 3 – 7 lat
  • gwarantujemy miłą i rodzinną atmosferę, zapewniającą wszystkim dzieciom a szczególnie tym, które pierwszy raz przekraczają próg przedszkola, poczucie bezpieczeństwa, tak ważne w tym okresie rozwojowym
  • własna kuchnia: oferujemy trzy posiłki dziennie, do obiadu podajemy dwie surówki (gotowaną i surową), raz na dwa tygodnie pieczemy domowe ciasto a codzienny podwieczorek uzupełniony jest porcją witamin w postaci owocu. Potrawy przygotowywane są w piecu konwekcyjnym.Kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych modyfikowany jest co roku.